Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ostródzie rozpoczyna się festiwal muzyki filmowej – III Arena Festival film & music

Fot. Fotolia

Od dziś do niedzieli w Ostródzie będzie można posłuchać najlepszej muzyki filmowej. Rozpoczyna się III Arena Festival film & music.

Jest to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Podczas drugiej edycji wydarzenie przyciągnęło prawie 5 tys fanów tego gatunku muzyki. Tegoroczny  Festiwal odwiedzą m.in. kompozytorzy Henryk Kuźniak, Antoni Komasa­-Łazarkiewicz, Paweł Górniak oraz reżyser Filip Bajon.

Przegląd zainaugurują dziś filmowe piosenki. W programie koncertu m.in. muzyka z takich z filmów jak: „Armagedon”, „Misja”, „New York, New York”, „Shrek”, „Bohemian Rhapsody”, „James Bond”. Będą także piosenki z serii filmów „Vabank”. Wykonawcom towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W sobotę  na festiwalowej scenie – bajka w roli głównej. Naj­piękniejsze filmowe bajki świata zawsze miały genialną muzykę, a jej twórcy, jak chociażby kompozytor Alan Menken, to artyści dosłownie obsypani Oscarami. Usłyszymy piosenki i melodie z takich filmów jak m.in. „Pinokio”, „Mała syrenka”, „Dzwoneczek”, „Kopciuszek”, „Anastazja”, „Kraina Lodu”, „Królewna Śnieżka” i „7 Krasnoludków”.
Finałowy dzień wydarzenia – 30 czerwca, to koncert najlepszej filmowej muzyki świata z udziałem gości, fantastycznych polskich filmowców.

Festiwalowym koncertom towarzyszyć będą: warsztaty miniform dokumentalnych oraz wystawy starych aut, które „zagrały” w filmach oraz rysunków o tematyce filmowej. Tegoroczny festiwal odbywa się w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w orkiestra, festiwal, Filharmonia Warmińsko-Mazurska
Filharmonia Warmińsko-Mazurska zakończyła 73. sezon artystyczny

73. sezon artystyczny w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej za nami. Jaki był? O ocenę poprosiliśmy dyrektora Filharmonii, Piotra Sułkowskiego. - Był to bardzo pracowity sezon - przyznał Piotr...

Zamknij
RadioOlsztynTV