Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ostródzie powstanie pilotażowy punkt szczepień masowych. Zacznie działać w przyszłym tygodniu

Fot. Ł. Sadlak

W przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie działanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych – poinformował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Placówka będzie szczepiła 200 osób w ciągu doby. Kolejne punkty zostaną uruchomione w całym województwie, we wszystkich powiatach, gdy będzie więcej szczepionek. Według założeń wszyscy chętni powinni przyjąć preparat do końca sierpnia.

„Zachęcam wszystkich mieszkańców województwa, upoważnionych i zakwalifikowanych do zaszczepienia, do skorzystania z tej możliwości. Przypominam, że zapisy na szczepienia odbywają się poprzez kontakt telefoniczny z punktem szczepień, infolinię 989, SMS, IKP” – napisał w komunikacie wojewoda.

Z danych zamieszczonych przez resort zdrowia na stronie szczepimysie.gov.pl wynika, że w woj. warmińsko-mazurskim zrealizowano dotąd ponad 287 tys. szczepień, z czego dwiema dawkami zaszczepionych jest 75,4 tys. mieszkańców. (PAP)

 

Autor: Joanna Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienie
Szczepienia w mazurskich powiatach. Rekord w Ełku

W ciągu tygodnia w pięciu mazurskich powiatach zaszczepiło się ponad 8 tys. osób. W sumie zaszczepionych już jest ponad 54 tysiące mieszkańców powiatów ełckiego, oleckiego, piskiego,...

Zamknij
RadioOlsztynTV