Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie zorganizowano obchody Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt

Fot. M. Szczygło

W Bibliotece Planeta 11 w Olsztynie obchodzono w czwartek Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji pracownicy i wolontariusze olsztyńskiego schroniska po raz kolejny przygotowali wyjątkowe spotkanie charytatywne.

Rozstawili kram z książkami i płytami, a dochody ze sprzedaży przekazali na pomoc czworonogom przebywającym w azylu. Przygotowali też dla przybyłych gości wyjątkową niespodziankę. Bohaterką spotkania była Irena Telesz-Burczyk, aktorka teatralna i filmowa, która mówiła między innymi o tym, czego nauczyła się od zwierząt.

Nauczyły mnie pokory, żeby nam się nie wydawało, że jesteśmy tacy mądrzy. One są mądrzejsze, czulsze, mają swoje tajemnice. One wiedzą więcej niż my. To uczy pokory

– podkreśliła aktorka.

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy czworonogów pozostawionych bez domu i opieki. Został ustanowiony w 2000 roku w Holandii.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Fot. M. Szczygło

Autor: M. Szczygło
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Irena Telesz-Burczyk, Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Kandydat KO na prezydenta Olsztyna przedstawił hasło wyborcze

"Pewna przyszłość" - to hasło wyborcze Roberta Szewczyka, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Olsztyna. Koalicja Obywatelska zaczyna kolejny etap kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi w Olsztynie....

Zamknij
RadioOlsztynTV