W Olsztynie zatrzymano „odbieraka” z workiem pełnym pieniędzy
Olsztyńscy policjanci zatrzymali 19-latka, który uczestniczył w oszustwie „na wnuczka”. Młody mężczyzna pełnił rolę tzw. „odbieraka”. Odzyskano również około 47 tysięcy złotych.
19-latek przyszedł do 88-letniej mieszkanki osiedla Pojezierze. Kobiecie wcześniej oszust wmówił, że jest jej wnuczkiem, który jadąc autem potrącił kobietę w ciąży i teraz potrzebuje pieniędzy na kaucję.
Gdy seniorka zapytała, jak ma przekazać pieniądze, usłyszała, że przyjdzie do niej jego znajomy i odbierze gotówkę. – Kobieta uwierzyła, zebrała niemal 47 tysięcy złotych w różnych walutach, jakie miała w mieszkaniu, zapakowała je w lniany worek i przekazała 19-latkowi – powiedział podkomisarz Jacek Wilczewski z olsztyńskiej policji.
Mężczyzna nie cieszył się długo z powodzenia akcji. Pierwszymi osobami, które spotkał, byli policjanci. Zatrzymany to 19-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Usłyszał zarzut udziału w oszustwie przy wykorzystaniu tzw. metody „na wnuczka”. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności
– dodał podkomisarz Wilczewski.
Sprawa ma charakter rozwojowy, co oznacza możliwość kolejnych zatrzymań. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska







![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)

















