Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie trwa Festiwal Via Carpatia. Dziś na scenie wstrząsająca sztuka „Łaskawe”

Fot. Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie/FB

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie kolejny dzień Międzynarodowego Festiwalu Via Carpatia. Prezentowane są spektakle teatrów z Chorwacji, Czech, Litwy, Słowacji, Węgier i Polski.

Są to inscenizacje tekstów, których bohaterowie zmagają się z opresyjnym systemem. Hasło przewodnie wydarzenia to słowa historyka i byłego więźnia obozu Auschwitz-Birkenau Mariana Turskiego „Nie bądź obojętny”.

Wieczorem Teatr z Pragi pokaże wstrząsającą sztukę „Łaskawe”, która powstała na podstawie jednej z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XXI wieku – mówi Andrzej Fabisiak, wicedyrektor olsztyńskiego teatru.

00:00 / 00:00

Spektakl „Łaskawe” rozpocznie się o godz. 18. Po przedstawieniu organizatorzy festiwalu zapraszają na dyskusję na temat języka nienawiści z udziałem Michała Langa- reżysera sztuki i Piotra Niemczyka – eksperta z zakresu bezpieczeństwa, autora książki .

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, Olsztyn
Uderzył w latarnię i uciekł. Policja szuka kierowcy auta

Policja szuka kierowcy, który uderzył autem w latarnię przy ulicy Orłowicza w Olsztynie i uciekł. Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 5 rano - informuje Andrzej...

Zamknij
RadioOlsztynTV