Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Olsztynie rozpoczął się wczoraj III Festiwal Mendelsohna

Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem. Fot. A. Kulik

Gościem specjalnym był Mikołaj Grynberg, artysta fotograf, pisarz, reporter.

Mikołaj Grynberg jest autorem takich książek jak „Ocaleni z XX wieku”, „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne”, „Księga Wyjścia”, czy zbioru opowiadań „Rejwach”, nominowanego w 2018 roku do Nagrody Literackiej Nike. Spotkanie z pisarzem rozpoczęło festiwal, który potrwa do niedzieli.

Na niezwykle bogaty program składają się: wykłady, dyskusje, warsztaty dla dzieci i młodzieży, wystawy, koncerty. Przewodnim motywem Festiwalu w tym roku są „Ślady”. Dlaczego? O tym Kornelia Kurowska – prezes Fundacji Borussia, która jest współorganizatorem Festiwalu.

Gdy mówimy o ważnych dla nas tematach szukamy symbolicznych odniesień. Szukamy śladów przeszłości w naszej teraźniejszości, śladów różnych rozważań w literaturze. Szukamy też tropów, które mogą być inspiracją dla mieszkańców Olsztyna i całego regionu Warmii i Mazur.

00:00 / 00:00

Wystawę prac Ewy Pohlke pt. „Nie-pamięć-II”, która również otwierała Festiwal Mendelsohna, można oglądać w Galerii Usługa Jazz Bar.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura
Drugi dzień WAMA Film Festival. Widzowie obejrzą „Genesis 2.0”, „Granicę” i „Fokstrot”

Tegorocznym hasłem imprezy jest "Godność". Zdaniem honorowego ambasadora festiwalu reżysera Jerzego Hoffmana o godności trzeba nieustannie przypominać. Żyjemy w czasach kiedy słowo honoru przestało właściwie cokolwiek...

Zamknij
RadioOlsztynTV