Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W okolicach szkół pojawią się policyjne patrole. Zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych

Fot. fotolia.pl

Policja w całym kraju rozpoczęła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jak co roku przed placówkami oświatowymi pojawią się policyjne patrole, które zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych. Funkcjonariusze będą nadzorowali również przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierowców, rowerzystów i pieszych.

Bardzo ważnym elementem akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach związanych z poruszaniem się po drogach. Policjanci przez cały wrzesień będą także kontrolowali drogi, między innymi pod kątem prawidłowości ustawienia i stanu znaków drogowych oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających – takich jak sygnalizatory czy barierki zabezpieczające chodniki w okolicach szkół.

Proszą także o sygnały o nieprawidłowościach od rodziców i dyrektorów placówek. W czasie akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policja zapowiada nasilone kontrole autobusów oraz innych pojazdów przystosowanych do przewozu dzieci.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, radiowóz
Matka jechała odebrać dziecko z kolonii. Pijana 38-latka dachowała w okolicach Ełku

Policjanci zatrzymali prawo jazdy nietrzeźwej 38-latce, która straciła panowanie nad autem i dachowała na drodze krajowej nr 16 w okolicach Ełku na Mazurach. Kobieta tłumaczyła się,...

Zamknij
RadioOlsztynTV