Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W okolicach Muzeum Nowoczesności można poznać kobiety, które tworzyły historię regionu

Historie Nieznane. Plakat: www.mok.olsztyn.pl

W okolicach Muzeum Nowoczesności w Parku Centralnym w Olsztynie otwarta została plenerowa wystawa „Historie nieznane”. 

Wystawa jest poświęcona kobietom, które w swoich czasach zmieniały oblicze Olsztyna, a dziś o niektórych z nich wiele osób nie pamięta – mówią pomysłodawczynie Joanna Ejsymont i Iwona Goerke z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na wystawie „Historie nieznane”  przedstawione są wizerunki i losy działaczek społecznych, dziennikarek, nauczycielek, poetek  i  artystek. Bohaterkami są Barbara Hulanicka, Władysława Knosała, Maryna Okęcka-Bromkowa, Joanna Pieniężna, Wanda Pieniężna, Emilia Sukertowa-Biedrawina, Eugenia Śnieżko-Szafnaglowa i Otylia Teszner-Grot.

Historii bohaterek  można również wysłuchać  dzięki  umieszczonym na planszach wystawy  kodach QR i własnym słuchawkom lub wypożyczanym na miejscu  zestawom audialnym.

W listopadzie w Zajezdni Trolejbusowej  odbędą się także wykłady o  tematyce społecznej i historycznej związane z bohaterkami wystawy.

Autor: M.Sadowska
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Park Centralny, zajezdnia trolejbusowa
Więcej autobusów przy olsztyńskich cmentarzach. Zmieni się też organizacja ruchu

W okresie Wszystkich Świętych w pobliżu olsztyńskich cmentarzy zostanie zmieniona organizacja ruchu. Najwygodniej będzie można dojechać autobusem, bo zwiększy się częstotliwość kursów i zostaną uruchomione nowe...

Zamknij
RadioOlsztynTV