Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -16 °C pogoda dziś
JUTRO: -11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W. Kossakowski: 30 lat temu Polacy zdali egzamin po trudnych czasach komunizmu. Warto było walczyć o wolność

Wojciech Kossakowski

Prezydent Andrzej Duda dokona dziś zmian w składzie Rady Ministrów. W tym kontekście pojawiają się nazwiska Elżbiety Witek, Mariana Banasia czy Jacka Sasina. Sprawę komentował w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Wojciech Kossakowski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się ponadto do 30. rocznicy częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wolnych wyborów do Senatu.

Rekonstrukcja rządu jest konieczna, ponieważ kilkoro z dotychczasowych ministrów zostało wybranych do Parlamentu Europejskiego.

Spekulacje zawsze są ciekawe. Jednak to w kompetencji premiera jest, kto zostanie ministrem, kogo na to stanowisko powoła. Kandydatury zostały już przedstawione prezydentowi, który jest z nich zadowolony – na liście są osoby odpowiednie, wykształcone i gotowe, aby pełnić te funkcje.

Wojciech Kossakowski ma nadzieję, że wśród nowych ministrów lub wiceministrów znajdzie się przedstawiciel Warmii i Mazur.

30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Jak powiedział poseł PiS, Polacy zdali wtedy egzamin po trudnych czasach komunizmu.

4 czerwca 1989 roku w końcu doczekaliśmy się częściowo wolnych wyborów. To był ważny czas, Polacy zmobilizowali się, pokazaliśmy, że jesteśmy jednością. Warto było walczyć o wolność.

Kossakowski dodał, że był to czas budujący, który leżał u podstaw obecnego sukcesu ekonomicznego Polski.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, senat, wolne wybory, 4 czerwca 1989, Wojciech Kossakowski
30 lat temu odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Zwycięstwo Solidarności otworzyło nową epokę w dziejach Polski

30 lat temu, 4 czerwca 1989 r., na mocy porozumień między władzami PRL a częścią opozycji odbyły się częściowo wolne wybory parlamentarne. Zwycięstwo „Solidarności” otworzyło nową...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV