W kolejnym mieście wystartował budżet obywatelski
Mieszkańcy Pasłęka i okolic mogą zdecydować, jak będzie wyglądać ich okolica. W mieście wystartował budżet obywatelski.
Samorząd przeznaczy na projekty pół miliona złotych. – Wystarczy mieć ciekawą propozycję na co wydać pieniądze – wyjaśniła burmistrz Pasłęka, Elżbieta Wasiuk.
314 tysięcy złotych przeznaczone jest na projekty realizowane na terenie miasta Pasłęk, a 186 tysięcy na projekty na terenach miejskich. Nabór projektów trwa do 29 listopada, czyli prawie miesiąc
– powiedziała.
Koszt jednego projektu nie może przekroczyć 100 tysięcy złotych. Pomysły można zgłaszać tradycyjnie w urzędzie miejskim lub przez stronę internetową. Wyniki głosowania mieszkańcy poznają najpóźniej 15 marca.
Posłuchaj wypowiedzi
Autor: M. Rozbicka
Redakcja: K. Ośko






















![Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA] Spektakularny finał manewrów Dzielny Dzik [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F1000052204.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)






