Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kisielicach powstaje pierwszy w powiecie iławskim dom dziecka

Fot. Infoiława.pl

Dom Dziecka powstanie w budynku przy ulicy Szkolnej 4 w Kisielicach , który przechodzi właśnie kompleksowy remont. Prace mają zakończyć się za kilka miesięcy.

Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w powiecie. Miejsce znajdzie tam 14 podopiecznych, którymi opiekować się będzie 6 wychowawców. Jak uzasadniają samorządowcy, dzięki jej powstaniu nie trzeba będzie odsyłać dzieci do placówek położonych często kilkaset kilometrów od ich domu rodzinnego. Pod koniec grudnia samorząd powiatu wyłonił wykonawcę inwestycji. To lokalna firma z Kisielic.

W piwnicy placówki opiekuńczo-wychowawczej przewidziano następujące pomieszczenia: kuchnia z jadalnią, dwie chłodnie, magazyn suchy, obieralnia, magazyn warzyw i owoców, korytarze, magazyn podręczny, pomieszczenie porządkowe, garderoba, pralnia z suszarnią, WC personelu, łazienki, komunikacja oraz pokój odwiedzin dziennych.  Z kolei na parterze przewidziano cztery pokoje 2-osobowe i dwa pokoje 3-osobowe dla dzieci, pomieszczenie gospodarcze, łazienki, szafę wnękową, pokój cichej nauki, pokój opiekunów i wiatrołap.

– informuje samorząd w materiałach, do których dotarł portal Infoiława.pl .

Powierzchnia użytkowa, która zostanie przekształcona w placówkę, to ponad 326 m2.

Przetarg wygrało przedsiębiorstwo Usługi Ogólnobudowlane Krzysztof Siedlecki z Kisielic. Wartość zamówienia opiewa na 575,7 tysiąca złotych. W przetargu wziął udział jeszcze jeden oferent – ostrołęckie przedsiębiorstwo Hermes. Zaproponowana cena była o 38 tysięcy złotych wyższa, ponadto przedsiębiorstwo z mazowieckiego zamierzało powierzyć wszystkie roboty podwykonawcom.

 

Źródło: Infoiława.pl
Redakcja: J.Golon

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, dzieci, Iława, remont, Kisielice, dom dziecka
Z pomnika orła w Iławie zniknie stalinowska tablica. To efekt ustawy dekomunizacyjnej

Postawiony w latach 20-tych ubiegłego wieku pomnik, kolejny raz zmieni swoje przeznaczenie. Na razie nie wiadomo jednak na jakie. Z pomnika orła na stadionie miejskim w...

Zamknij
RadioOlsztynTV