Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Kętrzynie rozpoczął się proces byłego dyrektora zakładu recyklingu akumulatorów w Korszach

Temida

Proces byłego dyrektora zakładu recyklingu akumulatorów ZAP Sznajder Batterien w Korszach toczy się przed Sądem Rejonowym w Kętrzynie.

Sławomir W. jest oskarżony o to, od 1 lipca 2012 do 10 grudnia 2015 roku, jako dyrektor odpowiedzialny za bieżące funkcjonowanie firmy, dopuścił do zanieczyszczenia powietrza, powierzchni ziemi i wody w rejonie zakładu w odległości co najmniej do 200 metrów od jej terenu.

Jak podała prokuratura, materiał dowodowy i opinia Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie wskazuje, że Oddział Produkcyjny w Korszach spowodował wyraźne zanieczyszczenie głównych elementów środowiska w jego sąsiedztwie. W opinii stwierdzono, że oprócz gleb zanieczyszczeniu uległy również wody, powietrze atmosferyczne i rośliny. Podczas śledztwa uzyskano także opinię Instytutu Medycyny Pracy i Zdrowia Środowiskowego w Sosnowcu. Wynika z niej, że w odniesieniu do mieszkańców terenów przylegających do zakładu, sprowadzona została możliwość wystąpienia określonych niebezpiecznych dla zdrowia następstw.

Sławomir W. nie przyznaje się do winy i i złożył wyjaśnienia. Pod koniec ubiegłego roku w rozmowie z Polskim Radiem Olsztyn były dyrektor zapewniał, że nie czuje się winny, a firma działała zgodnie z prawem.

00:00 / 00:00

Kolejne rozprawy zaplanowano na czerwiec.

 

(BSChromy/APodbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, Kętrzyn, proces, Korsze, recykling, zakład recyklingu akumulatorów, Sznajder Batterien
Dzieciobójczyni z Lubawy usłyszała wyrok 15 lat pozbawienia wolności. Sąd rozpoznawał jej sprawę po raz trzeci.

Sąd Okręgowy w Elblągu po raz trzeci rozpoznawał sprawę Lucyny D. - dzieciobójczyni z Lubawy. Kobieta usłyszała wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo trzech noworodków....

Zamknij
RadioOlsztynTV