Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Katowicach przesłuchiwany jest Mamed Ch., były zawodnik MMA podejrzany o paserstwo luksusowych samochodów

Fot. archiwum Radia Olsztyn

W prokuraturze w Katowicach przesłuchiwany jest były olsztyński zawodnik MMA Mamed Ch. 

Podejrzany jest o udział w grupie przestępczej zajmującej się paserstwem luksusowych samochodów. Mamed Ch. został doprowadzony do prokuratury po godz. 10. W obstawie policnatów wszedł do budynku tylnym wejściem. Były zawodnik ma usłyszeć zarzut paserstwa luksusowych samochodów. Według ustaleń prokuratorów, auta kupowano w Czechach i legalizowano w Polsce. Śledztwo w tej sprawie toczy się od stycznia 2018 roku. Wcześniej zatrzymane zostały cztery osoby.

Mamed Ch. został zatrzymany we wtorek w swoim domu koło Olsztyna. W akcji wzięli udział antyterroryści, którzy weszli do budynku przez okna. Zawodnik nie stawiał oporu. W środę zapadnie decyzja w sprawie zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych. Mamed Ch. jest z pochodzenia Czeczenem, urodził się w Groznym. Od 2010 roku ma polskie obywatelstwo.

W latach 2009-2018 walczył na ringach Mieszanych Sztuk Walki – sięgając po mistrzowskie tytuły. Karierę sportową zakończył w grudniu ubiegłego roku.

 

Źródło: IAR
Redakcja: K. Kantor/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sledztwo, CBŚ, zatrzymanie, samochody, auta, mamed, paserstwo, Mamed Ch.
Ukradł młodym piłkarzom cztery telefony, zegarek i pieniądze. Policja zatrzymała 47-latka

Policja zatrzymała 47-letniego złodzieja, który w czasie meczu juniorów młodszych Jezioraka Iława ze Stomilem Olsztyn okradł szatnię piłkarzy. Zabrał młodym zawodnikom telefony, zegarek i pieniądze. Zespół...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV