Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Groźne zdarzenie w Iławie. Pod dzieckiem załamał się lód

Fot. Adobe Stock

Starszy mężczyzna i jego kilkuletni wnuk trafili do szpitala w Iławie; dziecko sankami wjechało na kruchą taflę lodu, lód się załamał, dziecku na pomoc ruszył dziadek – poinformowała straż pożarna.

Oficer prasowy straży pożarnej w Iławie Krzysztof Rutkowski powiedział, że kilkuletnie dziecko pod opieką dziadka wybrało się na sanki na plażę miejską w Iławie. Plaża jest wzniesieniem opadającym aż do jeziora.

Dziecko za mocno się na sankach rozpędziło i wjechało aż na lód, a że lód jest bardzo cienki – załamał się pod ciężarem dziecka i dziecko wpadło do wody

– powiedział strażak.

Na pomoc wnuczkowi ruszył dziadek, który wyciągnął malucha z wody. Obaj wyziębieni trafili do szpitala, ich życiu nic nie zagraża.

We wtorek w warmińsko-mazurskim utrzymuje się kilkustopniowy mróz, a że nie ma wiatru zaczynają zamarzać nawet tak duże jeziora jak Jeziorak w Iławie. Strażacy i ratownicy MOPR apelują, by pod żadnym pozorem nie wchodzić na kruche lodowe tafle.

Posłuchaj relacji Wojciecha Chromego

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)/W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w dziadek, dziecko, mróz, uwaga, załamanie się lodu, tafla lodu
Przechodnie uratowali życie śpiącym na mrozie. Wystarczyło zadzwonić na nr 112

Przechodnie z Gołdapi i z Pisza uratowali dwóch mężczyzn śpiących na mrozie. Zadzwonili na numer alarmowy, opisali sytuację  i służby  zajęły się problemem.    Wzorowo zachował się...

Zamknij
RadioOlsztynTV