Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Górowie muzycy charytatywnie zagrali na rzecz Ukrainy

W Górowie Iławeckim koło Bartoszyc muzycy charytatywnie zagrali na rzecz kijowskiego Majdanu. Fot. M. Sochacki

W Górowie Iławeckim koło Bartoszyc – nadgranicznym miasteczku z dużym odsetkiem ludności ukraińskiej – muzycy charytatywnie zagrali na rzecz kijowskiego Majdanu.

Podnieść na duchu, rozbudzić nadzieję – tak mówił o idei koncert Zbyszek Hofman z grupy Babsztyl. W Górowie zagrali także Dagadana, Ragga-Faya, The Ukrainian Folk oraz będąca na tourne w Polsce ukraińska grupa Łuiku z Kijowa. Jej lider Dmytro Cyperdiuk mieszka 300 metrów od kijowskiego Majdanu. W rozmowie z Radiem Olsztyn podkreślał, że wszystko, co się dzieje na Ukrainie bardzo przeżywa. Wracamy i będziemy brali udział we wszystkich akcjach, które mogą umocnić państwowość naszej Ukrainy – zapewniał Cyperdiuk.

Na koncert przyszło około 200 osób, głównie mieszkańców Górowa, rodzinnie związanych z Ukrainą. Wśród nich był Andrzej Szymski, przekonany, że na Ukrainie wszystko się ułoży i wspiera ją swoim skromnym datkiem. Kwestę prowadzili uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, gdzie odbywała się impreza. Zebrane pieniądze mają wesprzeć rodziny ofiar kijowskiego Majdanu. (msoch/bsc)

Dmytro Cyperdiuk – lider ukraińskiej grupy Łuiku z Kijowa. Fot. M. Sochacki

W Górowie zagrała grupa Babsztyl. Od lewej: Zbigniew Hofman i Cezary Makiewicz. Fot. M. Sochacki

Kwestę na rzecz rodzin ofiar kijowskiego Majdanu prowadzili uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Fot. M. Sochacki

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Górowo Iławeckie, koncert, Ukraina
B.Bublewicz, T.Iwiński: tragedią byłoby militarne rozstrzygnięcie na Krymie

O niepokojącej sytuacji na Ukrainie rozmawiali goszczący w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn członkowie sejmowej komisji spraw zagranicznych Beata Bublewicz i Tadeusz Iwiński. Lepiej rozmawiać niż strzelać...

Zamknij
RadioOlsztynTV