Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W gminie Tolkmicko powstanie boisko wielofunkcyjne. Ziemię przekazał KOWR

We wsi Pogrodzie w gminie Tolkmicko powstanie boisko sportowe z placem zabaw. Ziemię przekazał Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Jak wyjaśnił Marcin Kazimierczuk, wicedyrektor oddziału KOWR w Olsztynie, ziemia, która nie jest już uprawiana, może służyć lokalnym społecznościom.

Z tego boiska wielofunkcyjnego będą korzystały dzieci z lokalnej szkoły, ale będzie także ogólnodostępne. Możliwe będzie także uprawianie na nim różnych dyscyplin sportu.

00:00 / 00:00

– To realizacja marzeń – przyznaje burmistrz Tolkmicka Magdalena Dalman.

Gmina przed laty chciała przeznaczyć tę działkę na takie cele i wciąż trzymamy się tego pomysłu, by utworzyć tam takie boisko, ze względu przede wszystkim na szkołę, bo taki obiekt byłby myślę atrakcyjny dla mieszkańców Tolkmicka i okolicznych wsi.

00:00 / 00:00

Przekazanie działki to pierwszy krok. Teraz samorząd, jako jej właściciel, będzie starać się o dofinansowanie budowy boiska, przede wszystkim z rządowych programów.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, działka
KOWR przekazał gminie Rychliki działki. Mieszkańcy zyskają nową drogę

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przekazał podelbląskiej gminie Rychliki dwie działki, które już nie pełnią funkcji rolnych. Dzięki temu m.in. mieszkańcy wsi Marwica po latach dostaną bezpieczną...

Zamknij
RadioOlsztynTV