Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W gminie Dywity trwa akcja szczepień zwierząt przeciwko wściekliźnie

Fot. fotolia

Szczepienia przeciwko wściekliźnie psów i kotów to obowiązek, o którym wciąż zapomina wielu właścicieli zwierząt. Niektóre lokalne samorządy organizują na swoim terenie akcje szczepień.

Obecnie trwa ona w gminie Dywity. Do 22 maja jest okazja do zaszczepienia zwierzęcia w swojej okolicy – podkreśla Jacek Niedźwiedzki z Urzędu Gminy Dywity.

Weterynarze w tym czasie są niemal w każdego miejscowości gminy. Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom mieszkańców. Weterynarze przyjeżdżają w najbardziej uczęszczanie miejsca, w centrum wsi. Zapraszamy wtedy wszystkich ze swoimi zwierzętami, aby je zaszczepić.

00:00 / 00:00

Miejsca szczepień są wyznaczone w każdej wsi. Koszt szczepienia jednego zwierzęcia to 25 zł. Gmina dopłaca do szczepienia kwotę 10 zł. Jeszcze dziś szczepienia odbędą się w Barkwedzie, Bukwałdzie i Zalbkach, w kolejnych dniach będą to m.in. Różnowo i Tuławki.

Dokładny harmonogram jest na stronie Urzędu Gminy Dywity.

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pies, kot, weterynarz, gmina Dywity, wścieklizna
Strzelał do kotów z wiatrówki

Nawet 5 lat więzienia grozi 70-latkowi, który strzelał do kotów z wiatrówki. - Policjanci nie mieli problemu z ustaleniem sprawcy i szybko go zatrzymali - przyznaje...

Zamknij
RadioOlsztynTV