Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Ełku świętowano 10-lecie Dzieła Pomocy Ad Gentes

Misjonarze na Jamajce. Fot. Dzieło Pomocy Ad Gentes

Bądźmy otwarci na Boże Miłosierdzie i stawajmy się jego misjonarzami – mówił podczas jubileuszowej mszy biskup Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji.

W Ełku odbyły się centralne uroczystości z okazji 10-lecia Dzieła Pomocy „Ad Gentes”. Biskup Mazur w wygłoszonej homilii przypomniał, że Dzieło Pomocy zostało powołane jako odpowiedzi na prośbę Jana Pawła II i Benedykta XVI, żeby Kościół w Polsce wysyłał więcej misjonarzy na misje, a także by wspierał ich duchowo i materialnie.

00:00 / 00:00

Hierarcha przywołał również postać beatyfikowanego przed kilkoma dniami księdza Władysława Bukowińskiego. Biskup Jerzy Mazur zwrócił uwagę, że kapłan pokazał, iż miłość do Boga i człowieka jest większa, niż system ateistyczny.

– Błogosławiony Władysław Bukowiński uważał godność człowieka za największą wartość świata widzialnego. Wybaczał i nie żywił nienawiści wobec tych, którzy zadawali mu cierpienia. Gdziekolwiek był w domu, więzieniu, obozie pracy głosił Ewangelię o zbawieniu – mówił biskup Jerzy Mazur. Na zakończenie jubileuszowych uroczystości przewodniczący Komisji Episkopatu Polski do spraw Misji powiedział, że przez chrzest wszyscy jesteśmy uczniami i misjonarzami. Zachęcał wszystkich do życia chrztem świętym. – Dzielmy się talentami i umiejętnościami, wiarą, przebaczeniem, miłością i miłosierdziem – podsumował.

Po mszy odbył się festyn misyjny, podczas którego wystąpił meksykański zespół Mariachi Los Amigos.

Ksiądz Paweł Zajko na misji w Papui Nowej Gwinei. Fot. Dzieło Pomocy Ad Gentes

Ksiądz Józef Trela na misji w Kazachstanie. Fot. Dzieło Pomocy Ad Gentes

Siostry Sercanki na Jamajce. Fot. Dzieło Pomocy Ad Gentes

(iar/gol/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ełk, misja, misjonarze, misje, dzieło pomocy, biskup Mazur
Miał w domu granaty i amunicję. Grozi mu do 8 lat więzienia

Ponad 100 rozbrojonych granatów, 66 zapalników i 4 naboje znaleźli policjanci w mieszkaniu w Ełku. 24-latek tłumaczył, że amatorsko zajmuje się wyszukiwaniem przedmiotów pochodzących z czasów...

Zamknij
RadioOlsztynTV