Ełk, Aktualności
W Ełku konsultowano rządowy program „Za życiem”. Program ma wspierać rodziny z niepełnosprawnym dzieckiem

Konsultacje programu „Za życiem” w Ełku, fot. M.Zbrożek
Trwają konsultacje społeczne rządowego projektu „Za życiem”. Jest on skierowany do rodzin, które zdecydują się na urodzenie i wychowywanie dziecka ciężko chorego lub niepełnosprawnego.
W planach jest 16 konferencji regionalnych. Jedna z nich odbyła się dzisiaj w Ełku. Program ma wspomagać rodziny, na każdym etapie życia dziecka – mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Ma rozwiązywać różne problemy, które na dzisiaj są jeszcze nie rozwiązane. Ma też objąć opieką opiekunów osób niepełnosprawnych.
Jednym z elementów programu jest wypłata jednorazowego zasiłku po urodzeniu dziecka – mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artura Chojecki.
Do tej pory wypłacono 80 takich zasiłków, a gminom przekazano ponad 560 tys. zł. W tym roku warmińsko-mazurskie na wypłatę zasiłków otrzyma w sumie 1 mln 800 tys. zł.

Konsultacje programu „Za życiem” w Ełku, fot. M.Zbrożek
M. Zbrożek/A.Socha















![Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA] Indykpol AZS Olsztyn przegrał w półfinale Pucharu Polski [GALERIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F01%2F1000028120.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)








