Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

W Elblągu rozegrano II Międzynarodowy Memoriał Bokserski o puchar Wiesława Budzińskiego

Był to już dziesiąty turniej organizowany przez klub Kontra Elbląg, poświęcony pamięci honorowego prezesa UKS ” Kontra”.

Wiesław Budziński był trenerem, działaczem sportowym i wychowawcą wielu pokoleń elbląskich pięściarzy.

We zawodach rozegrano dziesięć walk. Najlepszym zawodnikiem Memoriału uznano niespełna 18-letniego boksera elbląskiej Kontry Damiana Stasiaka.

00:00 / 00:00

Na brak pieniędzy, brak zainteresowania ze strony władz sportowych, a co za tym idzie na słabą kondycję i brak perspektyw dla polskiego boksu, narzekał Krzysztof Stemplewski, prezes Klubu Kontra, organizator turnieju.

00:00 / 00:00

Wśród dziesięciu walk jedna była towarzyska. W ringu rękawice skrzyżowały zawodniczki Kontry Barbara Tazuszel i Dominia Szymańska, a walka zakończyła się remisem.

Ozdobą turnieju były walki seniorskie. Wielokrotny mistrz Polski Dawid Michelus wygrał jednogłośnie z Rosjaninem Witalijem Gubkinem z Kaliningradu, a przygotowujący się do Mistrzostw Unii Europejskiej Michał Łoniewski także jednogłośnie pokonał Adama Wojaka z Beniaminka Polmet Starogard Gdański.

 

 

Autor: M.Świniarski
Redakcja; B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, boks
Huragan z Arką, Stomil z Wigrami w Pucharze Polski

W siedzibie PZPN odbyło się losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski. I- ligowy Stomil Olsztyn zagra w Suwałkach z występującymi na tym samym poziomie rozgrywek Wigrami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV