Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstaje nowa szkoła dla tych, którzy chcą uczyć się dalej

Fot. Fotolia.com

Elbląg poszerza ofertę dla uczniów szkół zawodowych, którzy po ukończeniu szkoły branżowej pierwszego stopnia chcą uczyć się dalej. W trzech placówkach od tego roku szkolnego otwarte będą szkoły branżowe drugiego stopnia.

W Elblągu szkoły kształcące w zawodach cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego samorząd musi nadążać za tymi potrzebami. – Szczególnie wtedy, kiedy młodzież chce mieć lepsze kwalifikacje – tłumaczy Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji w elbląskim ratuszu. To oferta dla osób, które już skończyły szkołę branżową I stopnia i i teraz chcą kształcić się przed kolejne dwa lata na poziomie technikum.

Szkoły takie od września zaczynają działać w zespołach szkół: Gospodarczych, Techniczno-Informatycznych oraz Zawodowych nr 1.

Oferta elbląskich szkół jest ściśle powiązana z lokalnym rynkiem pracy. Nowe kierunki są wprowadzane w porozumieniu z pracodawcami, którzy organizują u siebie praktyki zawodowe.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w edukacja, zespół szkół
Szef MEiN Przemysław Czarnek: wracamy stacjonarnie do szkół 1 września

Wracamy stacjonarnie do szkół 1 września. Nie jesteśmy zaskoczeni wzrostem zakażeń koronawirusem - mówił we wtorek szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Przyznał, że resort...

Zamknij
RadioOlsztynTV