Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu powstają stacje ładowania pojazdów elektrycznych

W Elblągu powstają ogólnodostępne miejsca ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsze będą na parkingach w strefie płatnej przy ulicach Krótkiej, Bałuckiego, Łączności i Przymurze.

Powstały tam kosztem zaznaczonych na niebiesko miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych. Zostały wyznaczone po weryfikacji przez Zarząd Dróg racjonalnego wykorzystania tych punktów.

Liczba miejsc dla niepełnosprawnych wciąż jest zgodna z przepisami Ustawy o drogach publicznych. Punkty doładowania też będą dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych kierowców, którzy są użytkownikami elektrycznych pojazdów

– tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prezydenta Elbląga.

00:00 / 00:00

Elbląg realizuje zapisy Ustawy o elektromobilności, która nakazuje miastom powyżej 100 tysięcy mieszkańców zapewnienie co najmniej 60 miejsc ładowania elektrycznych samochodów. Wprowadzanie w życie przepisów poprzedziły konsultacje, a plan został przyjęty przez Radę Miejską w czerwcu ubiegłego roku.

Stacje ładowania i miejsca postojowe buduje Energa Operator w 27 lokalizacjach.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samochód elektryczny
Elbląska firma zaprojektuje elektryczny samochód dostawczy

Elbląska firma Veramo Lab rozpoczęła projektowanie Sevi, czyli elektrycznego samochodu dostawczego o ładowności jednej tony i zasięgu do 250 kilometów. Spółka zajęła pierwsze miejsce w postępowaniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV