Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu i w Kętrzynie można oglądać wędrującą wystawę „Tu rodziła się Solidarność”

Fot. A. Pastuszka

„Tu rodziła się Solidarność” – to tytuł wędrującej po Polsce wystawy Instytutu Pamięci Narodowej. Wystawa składa się z części ogólnopolskiej, regionalnej oraz lokalnej.

Ukazuje powstawanie „Solidarności” w niemal każdym zakątku naszego kraju. Teksty na panelach wystawowych są prezentowane w języku polskim i angielskim. W piątek wystawę pokazano w 16 miastach w całej Polsce w tym m.in. w Elblągu oraz Kętrzynie.

Wystawa przypomina o ogólnopolskich masowych strajkach z lipca, sierpnia i września 1980 roku, ale także o tym, co działo się w Elblągu. Warto dodać, że to kolejna edycja plenerowej ekspozycji. Swój początek miała w ubiegłym roku z okazji 40-lecia powstania Solidarności. Wtedy mogli ją oglądać mieszkańcy ponad 50 miast w całej Polsce. W tym roku pojawi się w około 80 miejscach.

Wystawa IPN „Tu rodziła się Solidarność” będzie prezentowana w Elblągu na Placu Solidarności do 14 kwietnia.

Można ją także oglądać w Kętrzynie na Placu Piłsudskiego przed budynkiem Ratusza.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wystawa
„Skrawek błękitu” Pawła Strzelca

Wystawa fotografii olsztynianina Pawła Strzelca "Skrawek błękitu" jest zbiorem zdjęć zrobionych na Bornholmie podczas wakacji w 2018 roku. Autor ukazuje wybrzeże Bornholmu w różnych odsłonach kolorystycznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV