Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elblągu doceniono działaczy kultury. Wręczono honorowe odznaki

Fot. A. Pastuszka

Wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski wręczył honorowe odznaki „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Uroczystość odbyła się w starostwie powiatowym w Elblągu.

To wyróżnienie dla osób, które działają w powiecie na rzecz kultury – mówi wicewojewoda Sławomir Sadowski.

Ta odznaka docenia wkład ludzi kultury w działalność zarówno w skali ogólnopolskiej jak i w skali lokalnej. To należy cenić.

00:00 / 00:00

Anetta Witkowska nauczycielka w szkole podstawowej w Gronowie Elbląskim została odznaczona honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. To ważne wydarzenie i docenienie mojej działalności kulturalnej – mówi wyróżniona.

Czuję się niesamowicie doceniona. (…) Trzeba dużo wysiłku, pracy, zaangażowania, czasu, pomysłowości, ale przede wszytskim udaje się to dzięki współpracy z innymi instytucjami, ludźmi, którzy chcą coś robić.

00:00 / 00:00

Honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej” została wyróżniona także Krystyna Mordasiewicz z Gronowa Elbląskiego, która jest inicjatorką wielu konkursów i imprez kulturalnych na terenie gminy.

Dyplom Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu otrzymała Elżbieta Mieczkowska współzałożycielka stowarzyszenia IWA. Jej pasją jest zgłębianie tajników życia menonitów na terenach dzisiejszych Żuław i to przekłada się na działania realizowane dla mieszkańców Władysławowa.

00:00 / 00:00

Wyróżnione zostały osoby, które w pełni oddają się działalności kulturalnej – przyznaje starosta elbląski Maciej Romanowski.

Są to pasjonaci, którzy nie patrzą na cele komercyjne, widzą większe wartości, co władzy samorządowej ucieka. My gonimy za drogami, twardymi projektami. Dzisiaj takie memento i taka chwila zastanowienia się, co jeszcze można zrobić, żeby tych ludzi dostrzec, wyłowić i dowartościować i żeby inni zarażali się takimi przykładami.

00:00 / 00:00

Odznaczenia oraz dyplomy zostały wręczone z okazji Dnia Działacza Kultury.

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Fot. A. Pastuszka

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odznaka, wicewojewoda, Sławomir Sadowski, Maciej Romanowski, starosta elbląski
W Mamerkach znaleziono srebrną odznakę kierowcy Wehrmacht/Waffen SS

Niezwykłe znalezisko poszukiwaczy ze Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Jaćwież. W kompleksie bunkrów w Mamerkach znaleźli srebrną odznakę kierowcy Wehrmacht/Waffen SS. Jak powiedział  Bartosz Plebańczyk, "niezwykłość odznaki polega na...

Zamknij
RadioOlsztynTV