Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Elbląga zatrzymano oszustkę, która podając się za pracownicę opieki społecznej okradła starsze małżeństwo

Funkcjonariusz, który był po służbie zobaczył wybiegającą z klatki jednego z bloków kobietę, a za nią starszego mężczyznę, który krzyczał, że to złodziejka.

Policjant zatrzymał ją i poczekał na swoich kolegów. Kobieta nie działała sama. Była z nią inna oszustka. Obie zapukały do drzwi starszego małżeństwa podając się za pracownice socjalne. Po chwili zjawił się także mężczyzna podający się za lekarza. Mówił, że chciał przeprowadzić „badania” , na podstawie których można dostać dodatkowe świadczenia z pomocy społecznej. Gdy w mieszkaniu zrobiło się zamieszanie jedna z kobiet zabrła z szafy koperty z oszczędnościami po czym wszyscy wybiegli z mieszkania.

Zatrzymana 40-latka to mieszkanka Częstochowy. Miała przy sobie koperty, w których były skradzione małżeństwu z Elbląga pieniądze – 1600 złotych. Fałszywa pracownica socjalna trafiła do tymczasowego aresztu. Okazało się, że wcześniej była wielokrotnie karana za kradzieże. Teraz policjanci szukają pozostałych oszustów. Policjanci nie wykluczają, że to zorganizowana grupa, która w podobny sposób może działać na terenie całej Polski.

(WChromy/BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policjant, pieniądze, kradzież, oszustka
Z okazji Dnia Teatru Publicznego ruszyła akcja „bilet do teatru za 500 groszy”

Niemal 100 instytucji kulturalnych w 37 miastach Polski - w tym w Olsztynie i Elblągu - sprzedaje wejściówki na przedstawienia za jedynie 5 złotych. Spektakle będą...

Zamknij
RadioOlsztynTV