Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W Działdowie młodzi Ukraińcy z Odessy bronią tytułu najlepszych

Dziesięć drużyn złożonych z nastoletnich graczy z Polski i zagranicy bierze udział w Międzynarodowym Halowym Turnieju Baseballa „Działdowo Cup 2022”. 

W baseball gra się w Działdowie od 29 lat, a o zainteresowaniu nim młodzieży zdecydował przypadek – podkreślił organizator turnieju Zdzisław Ziółkowski.

Udział w zawodach zapowiedziały cztery drużyny z Ukrainy, ale do Działdowa dotarły trzy.

Mistrzowskiego tytuły broni drużyna z Odessy. Oprócz Ukraińców, na turniej przyjechali także baseballiści z Litwy. W tym roku nie dotarła drużyna z Mołdawii, ponieważ rodzice zawodników nie chcieli ich puścić przez ogarniętą wojną Ukrainę.

Zdzisław Ziółkowski, który jest założycielem klubu Yankees Działdowo i organizator turnieju zaznacza, że jego zawodnicy dopiero uczą się gry w baseball.

Ziółkowski dodał, że nasza młodzież pokazała się z dobrej strony.

Turniej trwa od piątku i rozgrywany jest o puchar Prezydenta RP. Patronatem obieli imprezę: marszałek województwa oraz wojewoda warmińsko-mazurski.

 

Autor: L. Tekielski/ K. Kaszubski
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w baseball, Działdowo
Działdowo – historia na kartach książek

Historia Działdowa może być inspiracją dla twórców. Szczególnym przypadkiem jest literacka aktywność Elżbiety Zakrzewskiej - prozatorki, członkini Działdowskiej Kuźni Słowa. W każdej z jej pięciu powieści...

Zamknij
RadioOlsztynTV