Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W całym regionie trwa Wielkanocna Zbiórka Żywności

Fot. Bank Żywności

Bank Żywności w Olsztynie prowadzi w ten weekend Wielkanocną Zbiórkę Żywności. W stolicy regionu wolontariusze zbierają wszelkie produkty spożywcze i słodycze.

Akcja odbywa się w trzydziesty trzech marketach największych sieci handlowych: Społem, Lidl, Biedronka, Carrefour, Kaufland, Intermarche i Netto.

Dzięki wsparciu organizacji partnerskich i setek wolontariuszy żywność zbierana jest w kilkudziesięciu miastach na Warmii i Mazurach. Produkty można dostarczać w Kętrzynie, Lubawie, Piszu, Lidzbarku Warmińskim, Dobrym Mieście, Nidzicy, Działdowie, Bartoszycach, Ornecie, Orzyszu, Biskupcu, Bisztynku, Giżycku, Morągu, Olecku, Węgorzewie, Barczewie, Gołdapi, Nowym Mieście Lubawskim, Miłakowie, Gietrzwałdzie, Gaudynkach, Świątkach i Kruzach.

Żywność, którą uda się zebrać, zostanie przeznaczona na przygotowanie paczek świątecznych dla osób potrzebujących. Część produktów zostanie wykorzystana na organizację corocznego śniadania wielkanocnego dla osób samotnych.

Fot. A. Skrago

Fot. Bank Żywności w Elblągu

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w zbiórka, Bank Żywności, wolontariusze
Produkty zebrane w Olsztynie trafią do hospicjum w Wilnie

Wsparcie z Olsztyna trafi do jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci. Zbiórka produktów spożywczych z długim terminem przydatności trwa w sklepie Społem przy ul. Murzynowskiego. Przedświąteczna...

Zamknij
RadioOlsztynTV