Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -10 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W całej Polsce dokonali kilkudziesięciu przestępstw. Przed sądem w Olsztynie odbędzie się proces członków zbrojnego gangu

Fot. CBŚP

Gdański prokurator skierował do sądu okręgowego w Olsztynie akt oskarżenia przeciw członkom zbrojnego gangu, który działał na terenie całego kraju.

Grupa ma na koncie ponad 60 przestępstw. To brutalne napady i rozboje, a także usiłowanie zabójstwa w Koszalinie. Przestępcy działali od 2007 do 2017 roku.

Jak ustalili śledczy przestępcy najczęściej dokonywali napadów rabunkowych tzw. metodą na policjanta. Podawali się za funkcjonariuszy CBŚP. Mieli umundurowanie, oznakowane wozy, broń, kajdanki i pod pozorem kontroli drogowej zatrzymywali kierowców. W ten sposób porwali i okradli adwokata z Gdańska i grozili śmiercią jeśli nie zapłaci miliona złotych okupu.

Śledztwo doprowadziło do ustalenia podejrzanych o popełnienie innych przestępstw, m.in. napadu na konwój na drodze koło Elbląga. Przestępcy skuli ochroniarzy i zrabowali 700 tysięcy złotych. W sierpniu 2015 roku dwaj członkowie grupy przyjechali do Koszalina i kilkukrotnie postrzelili sportowca. Mężczyzna przeżył tylko dzięki szybkiej interwencji lekarskiej. Jest kaleką.

Gangsterom grożą kary od kilku do kilkunastu lat więzienia.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR/A.Kupczyk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gang, Olsztyn, proces, przestępcy, sąd okręgowy
W czerwcu ruszy proces mieszkańca Rynu, który strzelał do kota w zamkniętym garażu

Do Sądu Rejonowego w Giżycku wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi S. podejrzanemu o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad kotem. Według ustaleń śledczych 39-latek z Rynu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV