Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

W butli z gazem ukrył papierosy. Usłyszał zarzut narażenia życia i zdrowia celników

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Bezledach mieszkańca Bartoszyc, który odpowie przed sądem nie tylko za przemyt, ale też za narażenie życia i zdrowia funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Do kontroli zatrzymano na granicy audi 80 należące do mieszkańca Bartoszyc. Po prześwietleniu butli z gazem, zamontowanej teoretycznie do napędu auta, celnicy stwierdzili, że mogą tam być ukryte papierosy. Także pies służbowy, wyszkolony do szukania tytoniu, wskazał butlę jako miejsce ukrycia kontrabandy

Samochód został zatrzymany i trafił do specjalistycznego warsztatu. Tam powołany przez nas specjalista wymontował butlę, usunął zawór i spuścił gaz. Okazało się, że jest przerobiona. Była tam dospawana komora wypełniona gazem, która zajmowała 20 %. Resztę stanowiły papierosy. Łącznie 400 paczek.

– poinformował podinspektor Ryszard Chudy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Nielegalny towar zatrzymano, podobnie jak przerobiony samochód. Wobec kierowcy została wszczęta sprawa karna i oprócz przemytu postawiono mu drugi zarzut – spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia funkcjonariuszy dokonujących kontroli celnej.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przemyt, papierosy, granica, zarzuty, Bezledy, kontrola, butla z gazem
Kurczy się rynek przemytu nielegalnych papierosów. Do lipca funkcjonariusze zatrzymali towar o wartości prawie 7 mln zł

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej zatrzymał przez pierwsze półrocze nielegalne towary o wartości prawie 7 mln złotych. W porównaniu z pierwszym półroczem 2018 roku funkcjonariusze zanotowali 16...

Zamknij
RadioOlsztynTV