W Bartoszycach zatrzymano pijane gimnazjalistki
5 promili alkoholu miała w organizmie gimnazjalistka z Bartoszyc zatrzymana w szkole przez policjantów.
Jej koleżanka również była pijana – badanie alkomatem wykazało 1 promil alkoholu. Funkcjonariuszy wezwał dyrektor gimnazjum, którego podejrzenia potwierdził się. Okazało się, że dziewczyny przed lekcjami piły piwo. Jedna z nich miała wypić aż 6 puszek, a dwie kolejne przynieść ze sobą do szkoły.
Kompletnie pijana dziewczyna trafiła do szpitala. Jej koleżankę ze szkoły odebrali rodzice. Policjanci ustalają, skąd 15-latki miały alkohol. Dorosłemu rozpijającemu nieletnich grozi do 2 lat więzienia. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. (karp/bsc)






















![Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA] Śpiewajmy Poezję 2026. Znamy laureatów [ZDJĘCIA]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FSpotkania-zamkowe-sobota-2-e1781983914383.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)



