Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

W 113 gminach regionu węgiel od samorządów trafi do mieszkańców

Fot. P. Getka

Węgiel kupowany przez gminy po preferencyjnych cenach sukcesywnie trafia do mieszkańców regionu, którzy zgłosili chęć zakupu tańszego opału. W województwie warmińsko-mazurskim większość samorządów już sprzedaje opał.

Do programu dystrybucji tańszego węgla wśród mieszkańców przystąpiło 113 ze 116 gmin z województwa. 75 z nich podpisało już odpowiednie umowy. Oznacza to, że ich mieszkańcy albo już mogą kupić tani węgiel, albo pojawi się on w najbliższych dniach .

Ustawa węglowa umożliwia samorządom zakup węgla od spółek importujących surowiec w cenie 1500 zł brutto za tonę. Gminy natomiast mogą go odsprzedawać mieszkańcom za nie więcej niż 2000 zł brutto za tonę.

Na Warmii i Mazurach ceny zazwyczaj nie przekraczają 1800 złotych za tonę. Osoby zainteresowane zakupem węgla po niższej cenie mogą w tym roku nabyć półtorej tony i drugie tyle w przyszłym roku.

W Olsztynie rozpoczęto wydawanie węgla po preferencyjnej cenie

Autor: K. Grabowska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, sprzedaż, węgiel, cena
W Olsztynie rozpoczęto wydawanie węgla po preferencyjnej cenie

Mieszkańcy Olsztyna, którzy kupili węgiel po preferencyjnych cenach, mogą go odbierać w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Wcześniej trzeba jednak uzgodnić termin. W Olsztynie po dodatek węglowy...

Zamknij
RadioOlsztynTV