Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM walczy o unijne środki na badania naukowe

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotowuje się do skorzystania z kolejnego unijnego programu na lata 2014-2020. A jest o co walczyć.

Do podziału jest między innymi około 80 miliardów euro tzw. środków strukturalnych. Już dzisiaj władze uczelni, wszyscy dziekani oraz dyrekcja Instytutu Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie spotkali się na pierwszym roboczym zebraniu.

Być może po raz ostatni raz Polska otrzyma z Unii Europejskiej tak duże pieniądze, dlatego trzeba się do tego solidnie przygotować – powiedział profesor Ryszard Górecki, rektor UWM:

00:00 / 00:00

W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej najwięcej pieniędzy przeznaczono na badania naukowe. Olsztyńska uczelnia przygotowała 8 priorytetowych projektów, łączących różne dziedziny nauki, jak np. medycynę z informatyką, czy energetykę z naukami przyrodniczymi – tłumaczy profesor Mirosław Gornowicz, prorektor ds. rozwoju UWM:

00:00 / 00:00

Jak się nieoficjalnie dowiedziało Radio Olsztyn, wszystkie kluczowe projekty zostały zaakceptowane przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie, co oznacza, że nie będą musiały startować w konkursach. (dgrzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, UE, UWM, nauka
Unijne pieniądze mogą popłynąć do rybaków

Lokalna Grupa Rybacka "Zalew Wiślany" ogłosiła nabór wniosków o dofinansowanie ze środków unijnych projektów związanych z rozwojem obszarów zależnych od rybactwa. Do podziału pozostało jeszcze prawie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV