Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM otworzył swoje podwoje przed kandydatami na studentów

Fot. A. Skrago

Biblioteka UWM w Olsztynie w czwartek pękała w szwach. Zorganizowano tam dzień otwarty Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Swoje stanowiska wystawiły wszystkie wydziały. Można porozmawiać ze studentami i wykładowcami. Przyjechały setki maturzystów z całej Polski, by sprawdzić, czy Kortowo to wybór dla nich.

 Tutaj jest miejsce, gdzie można spotkać się z przedstawicielami wydziałów, podpytać, co po danym kierunku będzie można robić

– powiedział Michał Orłowski, dyrektor Centrum Marketingu i Mediów.

Dla kandydatów na studentów przygotowano stanowiska informacyjne, występy i wycieczki po Kortowie.

Można w jakimś stopniu zobrazować to, co się dzieje na tym uniwersytecie czy danym wydziale. (…) Zachęcamy do studiowania na Wydziale Bioinżynierii Zwierząt. Mamy 4 kierunki, a od następnego roku będziemy mieli nowy: biogospodarka rybacka dla studentów II stopnia

– mówili Damian Myszczyński z samorządu studenckiego i prodziekan ds. studenckich z Wydziału Bioinżynierii Zwierząt dr inż. Iwona Chwastowska-Siwiecka.

Swoje działania zaprezentowało także około 100 kół naukowych, akademiccy sportowcy czy Zespół Pieśni i Tańca Kortowo. Organizatorzy zaprosili na spotkania ze specjalistami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży, którzy podpowiadali, jak dobrze zdać maturę.

Wśród zaproszonych gości byli też m.in. dziennikarka Dorota Wellman, która dzieliła się anegdotami o pracy w telewizji oraz twórca serii „Historia bez cenzury” Wojciech Drewniak.

Posłuchaj relacji Aleksandry Skrago

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Fot. A. Skrago

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w studenci, maturzyści, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Wybitni artyści i studenci z regionu odebrali stypendia im. Marka Baumana

Kilkadziesiąt osób odebrało stypendia im. Marka Baumana ufundowane przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego. To wybitni artyści i najzdolniejsi studenci. Jak podkreślał marszałek województwa Marcin Kuchciński, nagrodzeni to nadzieja...

Zamknij
RadioOlsztynTV