Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

UWM obchodzi swoje święto. Honorowe wyróżnienie światowej sławy lekarki

Fot. P. Getka

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie przygotowuje się do swojego święta. W tym roku UWM obchodzi też 25-lecie istnienia.

– Jest co podsumowywać – podkreślił rektor uczelni profesor Jerzy Przyborowski.

Mieliśmy w tym roku wyniki ewaluacji, efektywności naukowej, z których jesteśmy bardzo zadowoleni i bardzo dumni. Uzyskujemy nowe lokaty w rankingach międzynarodowych – to jest też dla nas bardzo istotne, że stajemy się uniwersytetem coraz bardziej światowym. Jesteśmy w 7 procentach najlepszych uczelni na świecie.

00:00 / 00:00

Podczas święta uczelni tytuł doktora honoris causa UWM otrzyma profesor Maria Siemionow, światowej sławy naukowiec i mikrochirurg.

– W mojej pracy najważniejsza jest wytrwałość – podkreśla lekarka, która w 2008 roku dokonała pierwszego w Stanach Zjednoczonych prawie całkowitego przeszczepu twarzy:

22 lata przygotowania do tej transplantacji. Podobnie moje badania nad nowymi terapiami w transplantologii, chorobach rzadkich, terapiami komórkowymi. Właściwie prowadzę je przez całe swoje życie zawodowe jako z jednej strony chirurg, a z drugiej strony – naukowiec. Trzeba być wytrwałym i wierzyć, że się uda.

00:00 / 00:00

Po otrzymaniu tytułu doktora honoris causa UWM profesor Maria Siemionow wygłosi prelekcję „Moja droga do kariery naukowej”.

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, jerzy przyborowski, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, UWM Olsztyn, święto uniwersytetu
Prawie 200 punktów karnych i ponad 35 tysięcy mandatu. Pościg za piratem na motocyklu

197 punktów karnych nazbierał podczas ucieczki przed policją motocyklista z Pasłęka. Mężczyzna został też ukarany rekordowym mandatem w wysokości ponad 35 i pół tysiąca złotych. Na...

Zamknij
RadioOlsztynTV