Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga podróżni. Dziś zostanie wstrzymana odprawa na przejściu granicznym w Gronowie

Podróżni muszą się liczyć z utrudnieniami. Dziś na cztery godziny będzie wstrzymana odprawa osób i pojazdów na polsko-rosyjskim drogowym przejściu granicznym w Gronowie.

Jak poinformowała rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kpt. Mirosława Aleksandrowicz, odprawa na przejściu w Gronowie będzie czasowo wstrzymana od godziny 9 do 13. W tym czasie planowane jest podłączenie sieci energetycznej.

Straż Graniczna zwraca się z prośbą do podróżnych o uwzględnienie tej informacji przy planowaniu tras przejazdu i kierowanie się na inne przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim.

Na pozostałych polsko-rosyjskich przejściach granicznych odprawy odbywają się normalnie. Z Gronowa najbliżej jest do przejścia w Grzechotkach. Gronowo jest drugim pod względem liczby podróżnych drogowym przejściem granicznym z Federacją Rosyjską. W ciągu doby granicę w obie strony przekracza tu średnio około 2,5 tysiąca osób.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gronowo
Koniec awarii w Gronowie. Podróżni mogą już przekraczać granicę polsko-rosyjską

Po około 15 godzinach przerwy przywrócono odprawy na polsko-rosyjskim przejściu granicznym w Gronowie. Powodem zamknięcia przejścia dla osób i środków transportu była awaria sieci energetycznej. Podróżni...

Zamknij
RadioOlsztynTV