Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga na rentę za mieszkania!

Posłanka Platformy Obywatelskiej – Lidia Staroń przestrzega przed pochopnym podpisywaniem umowy, w myśl której bank przejmuje mieszkanie po śmierci właściciela za rentę.

„Odwrócone kredyty hipoteczne” to nowa oferta dla osób po 60-tym roku życia. Mogą one, w zamian za mieszkanie czy dom, do końca życia dostawać dodatkową rentę. Zajmujące się tym firmy najpierw wyceniają wartość nieruchomości, potem proponują miesięczne świadczenia.

Po śmierci właściciela przejmują mieszkanie. Niestety zdarzają się przypadki, w których świadczeniobiorcy dostają miesięczne renty nieadekwatne do wartości nieruchomości – przestrzega warmińsko-mazurska posłanka Platformy Obywatelskiej – Lidia Staroń:

00:00 / 00:00

Takie przypadki zdarzają się głównie przez brak konkretnych przepisów w ustawie o tak zwanych „odwróconych kredytach hipotecznych”.

Posłanka Lidia Staroń zapowiedziała wystosowanie pisma do Ministra Finansów i Ministra Sprawiedliwości w sprawie zmian w ustawie o „odwróconych kredytach hipotecznych”. (pświn)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, renta
Doprowadzą oskarżoną

Sąd Okręgowy w Olsztynie odroczył rozpoczęcie procesu pracownicy jednego z olsztyńskich banków, która okradała klientów. Oskarżona nie stawiła się na rozprawie tłumacząc to pobytem w szpitalu...

Zamknij
RadioOlsztynTV