Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Olsztyn: utrudnienia na Sielskiej i zamknięta Schumana

Skrzyżowanie Sielskiej i Schumana z ROcoptera. Fot. Ł. Sadlak

Drogowcy niespodziewanie zamknęli aleję Schumanna, a co za tym idzie skręt z Sielskiej w Schumana i Jagiellończyka. Nowa organizacja ruchu to spore utrudnienia dla kierowców.

W efekcie cała ulica Schumana jest zamknięta dla ruchu. – To konieczne, żeby dobrze wykonać prace remontowe na skrzyżowaniu Sielskiej i Schumana – przekonuje Paweł Pliszka z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. Pliszka nie wyklucza, że skręt w Jagiellończyka może zostać otwarty.

00:00 / 00:00

Ta zmiana organizacji zaskoczyła nie tylko kierowców samochodów, ale i miejskich autobusów.  – Nikt nas nie poinformował o tej zmianie, więc byliśmy zaskoczeni, trzeba było szybko zmienić trasę autobusu nr 107 – przyznaje Cezary Stankiewicz, rzecznik olsztyńskiego MPK. Autobus linii 107 nie będzie już jeździł Grunwaldzką i Schumana, ale Warszawską i Armii Krajowej.

00:00 / 00:00

Remont Sielskiej potrwa do końca września. Drogowcy zamknęli również skręt w lewo z Armii Krajowej w Jagiellończyka. – Chcemy uniknąć sytuacji, gdy samochód próbujący skręcić w lewo zablokuje cały ruch Sielską od strony Dajtek – tłumaczy Paweł Pliszka.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, utrudnienia, sielska, Szumana
Nocny remont torowiska w centrum Olsztyna

W ten weekend w Olsztynie naprawiane jest torowisko tramwajowe przy Alei Piłsudskiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Kościuszki. Prace rozpoczynają się od godziny 23.30 i trwają...

Zamknij
RadioOlsztynTV