Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwaga bardzo zaśnieżone drogi i chodniki!

Zaśnieżone ulice Olsztyna. Fot. BSC

Trudne warunki jazdy na drogach Warmii i Mazur. W całym regionie pada śnieg, a jezdnie są śliskie.

Drogowcy zapewniają, że sprzęt cały czas pracuje. Na drogach jest prawie 60 pługów i solarek.  Zjeżdżają jedynie, żeby uzupełnić paliwo, sól czy piasek. Śnieg, pomimo że drobny, pada bez przerwy, trudno więc o skuteczne efekty tej pracy. Drogi krajowe są przejezdne. Na zachodzie regionu nawet czarne mokre, gorzej w części środkowej i wschodniej. Tam jest biało. Podobnie na drogach wojewódzkich. Jezdnie są zaśnieżone i bardzo śliskie. Najgorzej jeździ się drogami lokalnymi i osiedlowymi. Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu odległości między samochodami i wcześniejszym sygnalizowaniu manewrów.

Zaśnieżone ulice Olsztyna. Fot. BSC

Śnieg utrudnia życie nie tylko kierowcom, ale także pieszym. Śliskie i niebezpieczne są także chodniki.

00:00 / 00:00

Prognoza pogody na najbliższe godziny
Polska pozostanie pod wpływem wyżu z centrum nad Skandynawią w zimnej, kontynentalnej masie powietrza. Ciśnienie powoli rośnie. Nocą pochmurno z opadami śniegu. Temperatura minimalna od -12°C do -9°C. Miejscami porywisty wschodni wiatr może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. W środę (8 lutego) pochmurno z opadami śniegu. Termometry pokażą maksymalnie od -10°C do -8°C. Wiatr może powodować lokalne zawieje i zamiecie śnieżne. Pod koniec dnia powiewy będą słabły.

Synoptycy zapowiadają, że w kolejnych dniach pogoda się nie zmieni. Wciąż będzie padał śnieg, a temperatura utrzyma się poniżej zera.

Czytaj także: Czym Olsztyn odpiera atak zimy?

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, śnieg, ślisko, drogowcy
Rajdy po zamarzniętych jeziorach to prawdziwa plaga

Po tym jak na jeziorze Święcajty pod Węgorzewem pod samochodem załamał się lód, policjanci ustalają który z dwóch jadących nim mężczyzn kierował. Obaj byli pijani i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV