Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Utrudnienia na drodze krajowej 51 z Olsztyna w kierunku Warszawy

Chodzi o okolice Tomaszkowa na krajowej 51, gdzie drogowcy budują obwodnicę Olsztyna. Drogowcy kładą właśnie ostatnią warstwę asfaltu. 

Ruch odbywa się wahadłowo i trzeba liczyć się z utrudnieniami. Tak ma być do wieczora. Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wyjaśnił, że w czasie porannego szczytu komunikacyjnego nie było tam większych przestojów, jednak z każdą godziną ruch na tym odcinku może wzrastać.

00:00 / 00:00

Żeby usprawnić przejazd ruchem kierują sygnaliści – dodaje Karol Głębocki.

Miała być oddana do użytku we wrześniu, ale już wiadomo, że nową obwodnicą Olsztyna, od Kudyp do Tomaszkowa, kierowcy pojadą najwcześniej w listopadzie. To około 10-kilometrowy odcinek drogi. – Na opóźnienie miała wpłynąć niekorzystna pogoda – tak wykonawcę prac tłumaczy Karol Głębocki z GDDKiA w Olsztynie.

Drugi odcinek obwodnicy, od Tomaszkowa do Wójtowa, też ma być oddany do użytku z opóźnieniem. Wykonawca zapewnia, że kierowcy pojadą nim do końca roku.

Przebudowa DK 51. Fot Przemysław Getka

Przebudowa DK 51. Fot Przemysław Getka

 

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, obwodnica, ruch, tomaszkowo, DK-51, video
Pustkowie

"Pustkowie" to, zrealizowany w ostatnim czasie, czeski serial telewizyjny. To opowieść o fikcyjnej miejscowości, położonej gdzieś przy granicy z Polską. I Polskę w serialu widać i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV