Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Dwie osoby utonęły w wodach Warmii i Mazur

24-latek z Grudziądza utonął w Niegocinie. Fot. policja

W jeziorze Wydmińskim utonął 24-letni mieszkaniec Grudziądza, a w Zalewie Wiślanym w Tolkmicku 49-letni żeglarz z Warszawy.

Jak ustalili policjanci – grupa młodzieży wracała z zawodów sportowych w Suwałkach i zatrzymała się w okolicach plaży gminnej w Wydminach. Sierżant sztabowy Iwona Chruścińska z giżyckiej policji powiedziała Radiu Olsztyn, że grupa poszła się kąpać, a jeden z nich nie wyszedł z wody. Na brzeg mężczyznę wyciągnęli strażacy. Mimo reanimacji, zmarł. W wyjaśnieniu przyczyny śmierci 24-latka ma pomóc sekcja zwłok.

Natomiast poszukiwany 49-letni żeglarz z Warszawy został wyłowiony z wody Zalewu Wiślanego w Tolkmicku. Według relacji świadków mężczyzna wypadł z jachtu, którym płynął wspólnie ze znajomymi. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Od początku roku na Warmii i Mazurach utonęło 19 osób – w tym 11 od początku sezonu urlopowego, który policjanci liczą od 1 maja.

 

 

(wchr/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, woda, Niegocin, utonięcie
Rowerzysta utonął w Niegocinie

W jeziorze Niegocin koło Giżycka utonął 68-letni rowerzysta. Ciało zobaczył w wodzie kajakarz. Próbował reanimować mężczyznę, ale nie udało się go uratować. Prawdopodobnie mieszkaniec Wilkas zjechał...

Zamknij
RadioOlsztynTV