Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uszkodzone auta i wysokie mandaty. Na drogach doszło do kilku niebezpiecznych zdarzeń

Wypadek na S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Fot. KWP Olsztyn

Na drogach regionu doszło we wtorek do trzech poważnie wyglądających zdarzeń drogowych. Na szczęście, pomimo dużych uszkodzeń pojazdów, podróżujący nie odnieśli poważnych obrażeń. Kierowcy zostali ukarani mandatami.

EŁK

Do pierwszego poważnego zdarzenia doszło na trasie S61 na odcinku Wysokie-Raczki. Kierowca ciężarówki z pustą naczepą do przewozu zwierząt stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Kierowca jechał sam i nie doznał żadnych obrażeń.

Został ukarany mandatem za niedostosowanie prędkości do warunków na drodze. Akcja wydobycia ciężarówki z rowu trwała kilka godzin.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 16 przed miejscowością Bartosze. Tam kierowca osobowego bmw podczas wyprzedzania zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym. Samochód osobowy wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na miejscu uczestnikom zdarzenia została udzielona pomoc medyczna , na szczęście nikt nie wymagał hospitalizacji.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych.

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

KĘTRZYN

Do kolizji doszło na drodze wojewódzkiej DW 650 na trasie Solanka-Srokowo w gminie Srokowo. Jak wstępnie ustalili policjanci, 56–latek kierując osobowym fiatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na pobocze. Uderzył w drzewo i jazdę zakończył w rowie. Kierowca zdołał o własnych siłach wydostać się z pojazdu. Po udzielonej pomoc medycznej nie stwierdzono u niego poważniejszych obrażeń i zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową.

Najprawdopodobniej mężczyzna zasnął za kierownicą.

Fot. KWP Olsztyn

Fot. KWP Olsztyn

Redakcja: A. Niebojewska za KWP Olsztyn

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wystawa „Bajka łączy” w Sejmie

"Bajka łączy" to tytuł wystawy organizowanej przez olsztyńskie stowarzyszenie "Bajka", którą można oglądać w siedzibie polskiego Sejmu. Goście mogą nie tylko przeczytać, ale i posłuchać przeróżnych...

Zamknij
RadioOlsztynTV