Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urzędy ponownie otwarte dla interesantów. Sprawdź, gdzie można załatwić sprawę osobiście?

Urząd wojewódzki w Olsztynie

Urzędy w regionie otwierają się na interesantów. Powoli powraca normalność, luzowane są obostrzenia w różnych gałęziach gospodarki.

Od dziś petenci mogą załatwiać sprawy osobiście w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie, a także w delegaturach w Elblągu i w Ełku – informuje Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego.

Kolejna zmiana dotyczy powrotu do numerkowego systemu obsługi klienta w oddziale paszportów przy jednoczesnym zachowaniu stanowiska rezerwacji wizyt on-line. W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z wielu elektronicznych form komunikacji z urzędem i jednocześnie prosimy uprzejmie o zachowanie wszelkich zasad sanitarnych

– wyjaśnia Krzysztof Guzek.

00:00 / 00:00

Także od dziś czynne dla interesantów, którzy osobiście chcą załatwić sprawy urzędowe, są wszystkie placówki terenowe oraz olsztyński oddział KRUS – mówi dyrektor Henryk Żuchowski.

W związku z tym, że w środę była telekonferencja, 10 placówek terenowych zgłosiło możliwość otwarcia się już od czwartku. Od poniedziałku doszło 6 placówek i oddział, więc na dzisiaj wszystkie placówki zostały otwarte do bezpośredniej obsługi z interesantem

– podkreśla Henryk Żuchowski.

00:00 / 00:00

Podobnie olsztyński oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, choć na razie preferuje obsługę on-line. Do ZUS-u można udać się osobiście lub zamówić on-line zwykłą wizytę lub e-wizytę z doradcą przez internet. W Urzędzie Skarbowym i w filach można załatwić sprawę osobiście, umawiając wcześniej wizytę telefonicznie lub przez internet.

Niektóre starostwa planują powrót do normalności od 1 czerwca, a urzędy miejskie i gminne, które nie zamykały się na interesantów, utrzymają także możliwość załatwiania spraw on-line.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Urząd Skarbowy, KRUS, ARiMR, Urząd Wojewódzki, starostwo powiatowe
Urząd Wojewódzki i jego delegatury zostaną otwarte dla interesantów od poniedziałku

Od najbliższego poniedziałku, 10 maja zostanie przywrócona bezpośrednia obsługa interesantów w wydziałach Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie oraz delegatur w Elblągu i Ełku. Wszystkie wejścia do...

Zamknij
RadioOlsztynTV