Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Urząd Morski w Gdyni zawarł umowę na wykonanie dokumentacji „Budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”

Urząd Morski w Gdyni

Wykonawcą jest  konsorcjum firm: MOSTY GDAŃSK i Biura Projektów Budownictwa Morskiego PROJMORS. W ciągu 18 miesięcy ma ono  wykonać  opracowania   i pełnić  nadzór  autorski w trakcie budowy kanału. Wartość umowy to ponad 5 mln zł.

Przypomnijmy – dziś sejm przegłosował przekopanie Mierzei Wiślanej i budowę drogi wodnej do portów Zalewu Wiślanego, w tym do Portu Morskiego w Elblągu.
Umowa  obejmuje m.in.  projekt śluz z konstrukcją zamknięć, kanału głównego i całej infrastruktury od strony Zatoki Gdańskiej i Zalewu Wiślanego.  Do tego także  sztuczne wyspy na Zalewie Wiślanym,  połączenia drogowe, mosty oraz   modernizację  wejścia do portu w Elblągu. Będzie też głębszy tor wodny, zostanie pogłębiony na długości 11 km – tłumaczy Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni.
Tor wodny zostanie pogłębiony do prawie 5 metrów, tak aby do Portu Morskiego mogły zawijać duże jednostki.

Podpisanie umowy, fot. Urząd Morski w Gdyni

 

(stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mierzeja, przekop, Urząd Morski w Gdyni Zalew Wiślany, Mosty Gdańsk, Biura Projektów Budownictwa Morskiego PROJMORS
Jest zielone światło dla przekopu Mierzei Wiślanej. Posłowie uchwalili ustawę dotyczącą budowy kanału żeglugowego

Sejm uchwalił ustawę usprawniającą budowę drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Za przyjęciem ustawy głosowało 401 posłów, 9 było przeciw, a 18 wstrzymało się...

Zamknij
RadioOlsztynTV