Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroginekologia bez tabu

Fot. A. Lipczyńska

Problemy uroginekologiczne dotyczą nawet 30 procent kobiet. Dla wielu z nich jest to temat wstydliwy, powoduje kompleksy i wycofanie się z życia społecznego.

Tymczasem współczesna medycyna oferuje wiele możliwości, które pozwalają skutecznie poradzić sobie z tymi schorzeniami. – W tej dziedzinie nastąpił przełom – mówi prof. Marcin Jóźwik, który kieruje oddziałem Ginekologii Onkologicznej i Uroginekologii Szpitala MSWiA w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Badania profilaktyczne, które mogą uratować życie palaczom

Szpital Pulmonologiczny w Olsztynie realizuje dwa programy wczesnego wykrywania raka płuc. Polegają one na wykonaniu zdjęć za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej.

Jakie są efekty po pierwszym roku realizacji jednego z programów i kto konkretnie może skorzystać z badań – mówią Irena Petryna – dyrektorka szpitala oraz dr Ewa Malinowska, pulmonolog.

00:00 / 00:00

Coraz więcej osób choruje na COVID-19 i coraz więcej umiera

Sytuacja pogarsza się w kraju i regionie. Nie jest dobrze w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie i szpitalu covidowym w Ostródzie. O sytuacji w tych placówkach mówią Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektorka Szpitala Dziecięcego oraz dr Piotr Kocbach – ordynator Oddziału Zakaźnego Szpitala w Ostródzie, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

00:00 / 00:00

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, profilaktyka, COVID-19
Na ten nowotwór w Polsce codziennie umiera około 15 pacjentów

Listopad to miesiąc szczególnie poświęcony tematowi profilaktyki przeciwnowotworowej u mężczyzn oraz diagnostyki i badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy prostaty. Rak...

Zamknij
RadioOlsztynTV