Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uroczysta inauguracja w Zintegrowanej Szkole Doktoranckiej

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Fot. uniwersytet

W Olsztynie odbędzie się przed południem pierwsza inauguracja środowiskowych studiów doktoranckich w Zintegrowanej Szkole Doktoranckiej.

Uroczystość organizuje, działające przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM, Konsorcjum Naukowe „Zdrowe Zwierzę – Bezpieczna Żywność”. W uroczystej inauguracji weźmie udział m.in. prof. dr hab. Tomasz Motyl – przewodniczący rady programowej Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW).

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM jest członkiem Konsorcjum Naukowego, które otrzymało status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego na lata 2015-2019 w dziedzinie nauk rolniczych, leśnych i weterynaryjnych. Naukowe Ośrodki Wiodące to flagowe jednostki polskiej nauki. Wydział Medycyny Weterynaryjnej jest pierwszym wydziałem Uniwersytetu w Olsztynie, który znalazł się w konsorcjum o statusie KNOW.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Fot. uniwersytet

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, weterynaria, studia, KNOW, doktorat, studia doktoranckie, wydział weterynaryjny
Ze szpitala prosto do lasu. ZDJĘCIA

Dwa puszczyki, jastrząb, dwie kuny i wiewiórka wróciły na wolność. Były leczone w "szpitalu", prowadzonym przez Nadleśnictwo Olsztynek. Zwierzęta trafiły do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Dzikich w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV