Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uratowali mężczyznę, który topił się w jeziorze

Fot. fotolia.pl

Spektakularna akcja iławskich strażaków, ratowników medycznych i WOPR-owców. Na wysokości Szałkowa w Jezioraku tonął 41-letni mężczyzna.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia ruszyliśmy do akcji – relacjonuje oficer prasowy iławskich strażaków kapitan Krzysztof Rutkowski:

Kiedy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że mężczyzna jest pod wodą. Strażacy przeszukiwali miejsce, wskazane przez osoby, które były świadkami tego zdarzenia. Równocześnie wprowadzono tzw. szybkiego nurka, który w kilkanaście sekund wyciągnął mężczyznę z wody na brzeg. Tam rozpoczęto długą akcję resuscytacyjną. Po 45 minutach wróciły czynności życiowe i mężczyzna został zabrany do szpitala

00:00 / 00:00

Jak ustalono, 41-latek leżał na głębokości czterech metrów przez ponad kwadrans. Według świadków, mężczyzna wypłynął na jezioro po ponton, który był znoszony przez wiatr.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jezioro, ratownicy, Jeziorak, reanimacja, Krzysztof Rutkowski
Wypadek na jeziorze Kisajno. Mężczyzna wypadł z jachtu

Na Wielkich Jeziorach Mazurskich panują dobre warunki do żeglowania. Wieje ciepły wiatr o sile od czterech do pięciu stopni w skali Beauforta. Mimo to na jeziorze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV