Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na 27 miejscu wśród uczelni akademickich w Polsce

Wydział Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie. Fot. uniwersytet

To o 5 oczek lepszy wynik niż przed rokiem. Najświeższy ranking przygotował portal edukacyjny Perspektywy.

Wśród uniwersytetów UWM zajmuje 9 miejsce na 17 uczelni. Na czele rankingu są ex aequo Uniwersytet Jagielloński i Uniwersytet Warszawski. Trzecie miejsce zdobyła Politechnika Warszawska.

Tradycyjnie najwyżej sklasyfikowanym kierunkiem studiów na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim jest zootechnika, która zajmuje 1 miejsce, weterynaria jest na 2 miejscu. Obniżyła się natomiast pozycja kierunków humanistycznych. Historia spadła z 15 na 20 miejsce a polonistyka z 14 na 17. Najmłodszy kierunek lekarski poprawił pozycję o 3 oczka i zajmuje 14 miejsce.

Ranking powstał na podstawie analizy 27 kryteriów. Pod względem prestiżu uniwersytet w Olsztynie zajmuje 23 pozycję. Pod względem innowacyjności UWM spadł z 17 na 23 miejsce. Znaczny spadek, z 24 na 38 miejsce uczelnia zanotowała jeśli chodzi o kryterium potencjału naukowego.
Autor: A.Socha
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, nauka, uniwersytet, studia, uczelnia
Targi Pracy na olsztyńskim UWM-ie. Studenci bardzo zadowoleni

Konkretne oferty pracy dla konkretnych odbiorców. Po raz pierwszy Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zorganizował Targi Pracy. Jak wyjaśnia dziekan wydziału dr hab. inżynier...

Zamknij
RadioOlsztynTV