Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytet w Olsztynie zwrócił ponad 400 tysięcy złotych dotacji

UWM w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie musiał oddać 425 tysięcy złotych unijnych dotacji.

Sprawa dotyczy zorganizowania konferencji naukowej, gdzie zamiast urzędników miały być podstawione osoby. Cały projekt dotyczył zeszłego roku i skierowany był do samorządowców w całym kraju. Ukoronowaniem projektu była konferencja naukowa w luksusowym hotelu w Warszawie, na której szkoliło się 150 urzędników. Problem w tym, że po fakcie 111 z nich nie potwierdziło w niej udziału.

Rekrutacją samorządowców zajmowała się pewna agencja, która wygrała przetarg, organizowany przez UWM. Wioletta Ustyjańczuk, rzecznik UWM przyznaje, że uczelnia zapłaciła firmie za usługę i uważa, że uniwersytet został oszukany. Teraz sprawę bada Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, i jak wyjaśnia rzecznik Krzysztof Stodolny, śledztwo toczy się w trzech kierunkach: nieprawidłowości przetargu, sfałszowania dokumentów i wyłudzenia znacznej wartości. I właśnie to ostatnie przestępstwo zagrożone jest karą więzienia do lat 10.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

00:00 / 00:00

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski musiał oddać 425 tysięcy złotych unijnych dotacji.

 

 

(dgrz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, UWM, dotacja
Więcej miejsc na medycynie

Jest szansa dla osób, które chcą studiować kierunki medyczne. Ministerstwo zdrowia zwiększyło liczbę miejsc podczas tegorocznej rekrutacji. To samo czeka nowych adeptów medycyny w przyszłym roku....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV