Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uniwersytecka chirurgia przekracza granice

Dziekan Wydziału Medycznego UWM prof. Wojciech Maksymowicz, fot. M. Świniarski

10 lekarzy specjalistów z Uniwersytetu Emanuela Kanta w Kaliningradzie gości w olsztyńskim Szpitalu Uniwersyteckim.

To początek współpracy Wydziału Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie z Uniwersytetem w Kaliningradzie. Dzięki projektowi „Chirurgia wysokiej jakości ponad granicami”, u naszych sąsiadów powstanie centrum m.in. operacji laparoskopowych, kształcące studentów i lekarzy z Polski.

U nas z kolei, Rosjanie będą mogli nauczyć się najnowszych rozwiązań stosowanych w neurochirurgii, ale nie tylko – mówi dziekan wydziału nauk medycznych UWM prof. Wojciech Maksymowicz:

00:00 / 00:00

Rozpoczęcia wspólnych działań nie może doczekać się prof. Sergiej Korenev, który bardzo ceni olsztyńskich fachowców:

00:00 / 00:00

Profesorowie z Olsztyna są znakomitymi fachowcami. Są znani i cenieni na całym świecie. To dla nas bardzo ważne, że możemy razem pracować i wymieniać się doświadczeniami. Wiedza profesora Maksymowicza odnośnie chirurgii jest olbrzymia i grzechem byłoby z tego nie skorzystać.

10-osobowa delegacja z uniwersytetu w Kaliningradzie obejrzała w Olsztynie pokazową operację i wzięła udział w specjalistycznym sympozjum. Pierwsi studenci i lekarze rozpoczną naukę na zasadzie wymiany prawdopodobnie na jesieni przyszłego roku. (mswin/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w medycyna, kaliningrad, UWM, Rosja
Rośnie liczba podróżnych na polsko-rosyjskiej granicy

Prawie 70 procent więcej podróżnych, niż przed rokiem, odprawianych jest na polsko- rosyjskich przejściach granicznych. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej podsumowuje mijający rok. Na czterech drogowych przejściach...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV