Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Unijne miliony na inteligentną gospodarkę Warmii i Mazur

600 milionów euro – to kwota unijnych dotacji, jakie firmy z Warmii i Mazur będą mogły pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020.

Program został, kilka dni temu, zaakceptowany przez Komisję Europejską. Teraz urząd marszałkowski prezentuje jego szczegóły. Firmy będą mogły korzystać przede wszystkim z pieniędzy zapisanych w rozdziale zatytułowanym „Inteligentna gospodarka Warmii i Mazur”.

– Duże firmy będą mogły starać się głównie o pieniądze na badania, w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw katalog możliwych do sfinansowania inwestycji jest znacznie szerszy – mówi Lidia Wójtowicz, dyrektor departamentu polityki regionalnej w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Harmonogram konkursów, w ramach których udzielane będą unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego, poznamy w kwietniu. Wtedy też urząd marszałkowski opublikuje szczegółowe kryteria, jakie trzeba będzie spełnić, by starać się o unijne pieniądze. Same konkursy mają ruszyć na przełomie sierpnia i września. (apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gospodarka, euro, Unia Europejska, dotacja
Innowacyjność przepustką do unijnych pieniędzy

Urząd Marszałkowski opublikował pełny tekst Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2014-2020, zaakceptowanego w piątek przez Komisję Europejską. Innowacyjność ma być jednym z najważniejszych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV